chrome firefox opera safari iexplorer

На «Бориспіль» неефективно витратили майже 4 мільярди

05 березня 2013 о 15:04

Рахункова палата України провела аудит ефективності використання бюджетних коштів при розвитку Державного міжнародного аеропорту (ДМА) «Бориспіль» і виявила неефективне використання 3,7 млрд грн при будівництві терміналів аеропорту.

Як наголошується у повідомленні Рахункової палати у вівторок, 5 березня, державна програма розвитку ДМА «Бориспіль» у даний час відсутня, і фінансування проектів здійснювалося в рамках Державної цільової програми підготовки і проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«Аудитом установлено, що через недостатній контроль з боку Міністерства інфраструктури і Укрєвроінфрапроекту, як основних розпорядників коштів, 3,7 млрд грн були використані неефективно та з порушенням законодавства», — наголошується в повідомленні.

У повідомленні зазначено, що збільшення пропускної здатності терміналу"D" і будівництво в ньому окремої VIP-зони призвели до збільшення боргових зобов'язань аеропорту на 2,6 млрд грн. В той же час, як відзначили у відомстві, для цих цілей було достатньо і потужностей терміналу «С».

Тим часом інвестиції у розвиток ДМА «Бориспіль» виявилися економічно необґрунтованими. Так, після проведення в Україні Євро-2012 завантаженість аеропорту складає всього 32%.

«Така ситуація створює ризики непогашення аеропортом кредитних зобов'язань, які на сьогодні становлять близько 4,3 млрд грн. Надалі це може призвести до перекладання цих зобов'язань на державний бюджет», — констатували у Рахунковій палаті.

Аеропорт «Бориспіль» є лідером на авіаційному ринку України, забезпечує 65% пасажирських авіаперевезень країни.

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...