chrome firefox opera safari iexplorer

На «Бориспіль» неефективно витратили майже 4 мільярди

05 березня 2013 о 15:04

Рахункова палата України провела аудит ефективності використання бюджетних коштів при розвитку Державного міжнародного аеропорту (ДМА) «Бориспіль» і виявила неефективне використання 3,7 млрд грн при будівництві терміналів аеропорту.

Як наголошується у повідомленні Рахункової палати у вівторок, 5 березня, державна програма розвитку ДМА «Бориспіль» у даний час відсутня, і фінансування проектів здійснювалося в рамках Державної цільової програми підготовки і проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«Аудитом установлено, що через недостатній контроль з боку Міністерства інфраструктури і Укрєвроінфрапроекту, як основних розпорядників коштів, 3,7 млрд грн були використані неефективно та з порушенням законодавства», — наголошується в повідомленні.

У повідомленні зазначено, що збільшення пропускної здатності терміналу"D" і будівництво в ньому окремої VIP-зони призвели до збільшення боргових зобов'язань аеропорту на 2,6 млрд грн. В той же час, як відзначили у відомстві, для цих цілей було достатньо і потужностей терміналу «С».

Тим часом інвестиції у розвиток ДМА «Бориспіль» виявилися економічно необґрунтованими. Так, після проведення в Україні Євро-2012 завантаженість аеропорту складає всього 32%.

«Така ситуація створює ризики непогашення аеропортом кредитних зобов'язань, які на сьогодні становлять близько 4,3 млрд грн. Надалі це може призвести до перекладання цих зобов'язань на державний бюджет», — констатували у Рахунковій палаті.

Аеропорт «Бориспіль» є лідером на авіаційному ринку України, забезпечує 65% пасажирських авіаперевезень країни.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути