chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві заснували перший Центр літературної освіти

13 березня 2013 о 16:44

Літературний клуб «Маруся» створює Центр літературної освіти. Це буде неформальна освітня платформа, повідомляє Gazeta.ua.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов'язані з роботою над текстом. Організатори зазначають, що школа розрахована і на учасників літпроцесу, так і для всіх, хто читає книжки і любить літературу.

«Ідея насправді лежала на поверхні, не знаю чому раніше ніхто не організував подібну інституцію, — розказує Марія Придьма, співзасновниця і координатор Центру. — Адже неформальна освіта потрібна всюди, вона забезпечує безперервний розвиток людини, удосконалює вміння і навички. У кожного є базова освіта, але світ змінюється, технології змінюються, літературний процес накопичує новий досвід. І має бути освітня платформа, яка б дала можливість ділитися цими знаннями». Літературний клуб «Маруся» уже провів чотири літературні школи, і ми побачили який попит вони мають".

Центр буде проводити тренінги, лекції, майстер-класи, авторські курси, воркшопи.

«Іноземні лектори теж будуть, наразі ведемо переговори з культурними центрами та закордонними літературними організаціями. Будуть як короткі (1-3-денні), так і довгострокові програми. Ми готуємо програми для різних цільових груп: для авторів, для видавців, для культурних менеджерів і навіть для читачів, які просто люблять читати і цікавляться літературою» — пояснює процес навчання в Центрі літературної освіти Марія Придьма.

Першим проектом Центру буде Школа літературного менеджменту, яка відбудеться 5-7 квітня в Києві.

«Вчитимуть тому, що потрібно менеджеру культури для ефективної роботи — фандрайзинг, пошук спонсорів, організація фестивалів, піар та інформаційний супровід, як організувати команду, основні засади івент- та проектного менеджменту. Також велика увага приділятиметься співпраці з видавництвами, як взагалі функціонує книжковий ринок та які можливості дає електронне книговидання, яке зараз активно розвивається».

За участь у проектах учасники сплачуватимуть так званий «організаційний внесок». «Його розмір у кожній програмі різний (залежно від кількості лекцій і тренінгів, практичної роботи), але в середньому одна лекція коштуватиме, як звичайний обід в Києві — 30-40 грн. Ця сума покриває витрати на проект, гонорари тощо. Тобто завдання нашого Центру — стати самоокупним і залежати лише від тих, для кого ми працюємо, тобто від людей» — додає Марія Придьма.

Про всі майсер-класи, тренінги та заняття організатори повідомлятимуть на своєму сайті.

Розділи: Новини освіти

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути