chrome firefox opera safari iexplorer

«Екологічна бомба» під Одесою: нафтова пляма площею понад 840 тисяч квадратних метрів

13 березня 2013 о 17:19

Біля узбережжя Одеської області відбулося велике забруднення води Чорного моря. Площа нафтової плями становить понад 840 тисяч квадратних метрів.

За даними Дунайської прокуратури, нафтопродукти потрапили у воду з теплохода «Nikolay Bauman», затонулого в районі Старостамбульського гирла на відстані 5 км від нульового кілометра у Чорному морі, повідомляє Дзеркало тижня.

Молдавське судно, яке прямувало з Туреччини у порт Херсон з вантажем гіпсу (за деякими даними, близько трьох тисяч тонн) і устаткування, отримало пробоїну і затонуло 6 березня. Обійшлося без жертв — всі 11 членів екіпажу врятувалися на човні.

В машинному відділенні теплохода перебувало 4 тонни паливно-мастильних матеріалів.

Як повідомили у прес-службі Одеської області, зараз органи державного контролю встановлюють обсяг нафтопродуктів, що потрапили у водне середовище, розраховують заподіяний навколишньому середовищу збиток і вживають заходів щодо притягнення до встановленої законом відповідальності винних осіб.

Також організовані заходи з ліквідації наслідків забруднення.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення з попередньою кваліфікацією «забруднення моря» і «порушення правил охорони води».

Прокуратура зайнялася ще одним випадком розливу нафтопродуктів — забруднення було виявлено в акваторії Ренійського морського торгового порту, на Дунаї, біля причалу і поблизу судна «TEMEXRON-2». Розмір забрудненої водної поверхні річки становить близько 800 метрів.

Досудове розслідування взято на контроль прокуратурою області.

Розділи: Довкілля

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути