Новообраний Папа Римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і був вихованцем українського священика. Про це розповів глава Української греко-католицької церкви, патріарх Святослав (Шевчук).
«Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці святої Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіанської школи, щодня рано вранці, поки всі хлопці спали, прислужував о. Чмілю під час Служби Божої», — розповів патріарх Святослав.
«Він добре знає наш обряд і навіть пам'ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, їдучи в Україну, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він привітно погодився. Так ось, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію і обряди, про нашу духовність», — додав глава УГКЦ, повідомляє інформаційний департамент УГКЦ.
Він також додав, що «Кардинал Бергольо завжди займався нашою Церквою в Аргентині».
«І я, як молодий єпископ, робив свої перші кроки в цьому служінні під його увагою і за його допомогою. Тому, я думаю, ми дійсно будемо мати в його особі того Святішого Отця, який буде піклуватися про нашу Церкву. І я сподіваюся, що з Папою нас чекають дуже хороші події в майбутньому», — переконаний патріарх Святослав.
Глава УГКЦ описує нового понтифіка як надзвичайно скромну людину.
«Наприклад, у Буенос-Айресі він ніколи не використовував свою машину, завжди їздив на громадському транспорті, дуже скромно одягався і відрізнявся тим, що найбільше хотів піклуватися про бідних. Він був тим, хто відвідував людей у бідних кварталах», — додав блаженніший Святослав.
На думку патріарха, як єзуїт Папа Франциск І є глибоким інтелектуалом.
«Його проповіді були досить короткі, часом навіть складалися буквально з п'яти-шести речень, але у них він так багато говорив, що після того його короткого слова завжди було мовчання майже на п'ять-сім хвилин, для того, щоб над цим словом можна було глибоко роздумувати», — додав глава УГКЦ.
Новий глава римсько-католицької церкви був обраний в середу, 13 березня. Про це світ дізнався за традиційним димом білого кольору, який з'явився з труби печі, встановленої в Сикстинській капелі, де завершився конклав — таємні вибори Папи Римського.
У ньому взяли участь 115 кардиналів-вибірників, які не досягли 80-річного віку. Однак хто з них став понтифіком, віруючі дізнаються через три чверті години, коли новий римський первосвященик вийде на балкон собору Святого Петра.
Обраний кардинал набрав більше 2/3 голосів на свою підтримку.
Нинішній конклав став першим конклавом в історії сучасного католицизму, який був скликаний не після смерті, а після добровільного зречення Папи Римського від Апостольського престолу.