chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація проекту «Тканина віршів» (до Всесвітнього дня поезії)

Дата події:21 березня 2013 о 20:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (Київ)
Більше про подію:

Художниця й поетеса Вікторія Черняхівська 21 березня 2013 року презентуватиме проект «Тканина віршів».

Вона представить вишиті нею ілюстрації тридцяти віршів молодих поетів. Робить це швацькою машинкою, але в незвичний спосіб — англійці таке називають «freestyle machine embroidery».

Ідея проекту така: Віка збирає вірші, які їй надсилають молоді поети, і вибирає з них тридцять наймиліших її серцю. Головні умови — вірші мають бути українською, римовані і про кохання. Потім майстриня вишиє їх на тканині — і кожна вишивка буде своєрідною ілюстрацією. Працюватиме машинкою, потім додатково прикрасить ручною вишивкою. Цю незвичну збірку Віка презентує 21 березня — на Всесвітній день поезії.

Як розказала Вікторія, вона вирішила вбити кількох зайців: спробувати щось нове, привернути увагу до підзабутих римованих віршів — і зайнятись самодисципліною, бо ж такий проект вимагає роботи кожного дня. «Я не вмію бути сама собі злим начальником, але ж треба себе змусити!» — сміється майстриня. І жартує: досить піарити саму себе, треба й інших. Хоча і не уявляє, як вона зможе відмовити комусь з авторів. Але зізнається: хоча тексти їй надсилатимуть до 15 лютого, у неї вже з'явилась парочка улюбленців. Тож щасливчикам, чиї вірші візьметься вишивати Черняхівська, пощастить: раніше на тканині увічнювали хіба цитати класиків.

Результат побачимо 21 березня о 20.00 у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини (Київ).

Буде цікаво, весело, оригінально, незвично, ПОЕТИЧНО.
Приходьте!

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути