chrome firefox opera safari iexplorer

Фортеця у Кам’янці-Подільськоу руйнується через воду

20 березня 2013 о 12:22

Міська влада Кам’янця-Подільського б’є на сполох: легендарна пам’ятка національного значення Стара фортеця, що є головною візиткою туристичного міста, руйнується через проникнення в кам’яну кладку води. Про це пише Голос України.

До речі, влітку 2011 року довготривалі проливні дощі прискорили руйнування Нової Західної вежі: обвал стіни донині не ліквідовано. Нинішня зима на Поділлі була сніжною, вологи багато. Чиновники висловлюють побоювання, що може впасти ще один мур — стіна між Новою Східною та Папською вежами, яку нині визнано аварійною.

Як повідомив місцевим ЗМІ заступник міського голови Василь Сукач, згадану ділянку не так давно реставрували — у 1999 році. Проте ці роботи, як і на зруйнованій Новій Західній, провели неякісно, заявляє він.

Зими з перепадами температур оголили проблему. Тала вода, дощі постійно потрапляли всередину стіни, від чого вона набубнявіла.

Місцева влада вже віднайшла 100 тисяч гривень у бюджеті розвитку міста для того, щоб почати ліквідацію аварійного стану згаданої частини пам’ятки.

Стара фортеця має ще й інші аварійні ділянки, тому було прийнято рішення щороку виділяти кошти для її збереження. Але місту з досить скромним бюджетом не під силу утримувати пам’ятку національного значення.

Нагадаємо: після руйнації Нової Західної вежі її оглянув Президент Віктор Янукович, котрий запевнив про державну підтримку для її відновлення. Та його розпорядження про виділення коштів донині не виконано. Три з гаком мільйони гривень виділили лише на папері, але до постраждалої пам’ятки вони так і не дійшли.

Не названо також винуватців неякісної реставрації, на яку було витрачено кошти держбюджету.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути