chrome firefox opera safari iexplorer

«Землю» Олександра Довженка покажуть на найбільшому данському кінофестивалі

02 квітня 2013 о 15:00

15 квітня в рамках найбільшого данського кінофестивалю CPH PIX в кінотеатрі футуристичного копенгагенського Планетаріума Тіхо Браге відбудеться показ відреставрованої версії ключового для української кінематографії фільму Олександра Довженка «Земля» (1930) в супроводі етно-гурту «ДахаБраха».

Про це йдеться на офіційному сайті Національного центру Олександра Довженка.

Як зазначається у повідомленні, Довженко добре знаний у Скандинавії перш за все як майстер композиції, крупних планів та пейзажів, і через це часто порівнюваний із культовим данським режисером Карлом Теодором Дреєром.

Кінофестиваль CPH PIX заснований 2008 року після злиття Copenhagen International Film Festival та NatFilm Festival. Для програми CPH PIX, який торік відвідали 40000 глядачів, традицією стала демонстрація німих фільмів у супроводі сучасної експериментальної музики.

Так, поважними попередниками «Землі» на фестивалі уже стали «Метрополіс», «Падіння дому Ашерів» та «Схід: пісня двох людей».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути