chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський музей авіації і космонавтики

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 16
  • (05322) 7-25-82, 7-47-77
  • з 8:30 до 17:00 – понеділок-четвер, з 8:30 до 16:00 – п’ятниця, субота.Вихідні: неділя, понеділок. Останній день місяця – санітарний день.
  • для дітей – 2 грн., для дорослих – 4 грн. Екскурсійне обслуговування: оглядова екскурсія – 15 грн.; тематична екскурсія – 20 грн.; оглядова екскурсія по музею англійською мовою – 60 грн. Безкоштовне відвідування для дітей до 6 років, дітей-інвалідів, солдатів строкової служби, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, усім бажаючим – 18 травня, у Міжнародний день музеїв та 23 вересня, у День міста.
Варто побачити: зразки і моделі авіаційної і ракетно-космічної техніки – крісло для катапультування, ракети-носії Дніпровського ракетно-космічного центру, висотно-рятувальний скафандр космонавта, штучний супутник Землі, документальні фільми з історії авіації і космонавтики
Про музей:

Експозицію Полтавського музею авіації і космонавтики відкрито для відвідувачів 23 вересня 2001 р. 

Історія створення музею розпочалася у липні 1981 р. з пропозиції генерального конструктора НВО „Енергія”, творця ракетних двигунів академіка В.П.Глушка „створити у Полтаві меморіальний дім-музей Ю.В.Кондратюка”. 

Колекції музею експонуються у шести залах. Вони присвячені внеску вчених, конструкторів, спеціалістів, пов’язаних з Полтавщиною навчанням, працею, генеалогічними та іншими зв’язками, у розвиток аерокосмічної науки і техніки з ХVIII ст. до сьогодення: Засядка О.Д., Кованька О.М., Котельникова Г.Є., Кондратюка Ю.В. (Шаргея О.Г.), Побєдоносцева Ю.О., Кисенка М.С., Челомея В.М. та багатьох інших. Музей має оригінальні фондові зібрання, значна частина з яких є унікальною. 

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути