chrome firefox opera safari iexplorer

Художній фільм «Істальгія» виходить в український прокат

26 квітня 2013 о 09:18

30 травня 2013 року в Україні на великих екранах вийде стрічка української режисерки Дар'ї Онищенко “ІСТАЛЬГІЯ” (Україна, Німеччина, Сербія).

Фільм став першим і дуже успішним досвідом міжнародної копродукції для Державного агентства України з питань кіно, яке підтримало виробництво стрічки.

Після своєї прем’єри на фестивалі “Молодість” “ІСТАЛЬГІЯ” взяла участь у більш ніж 10-ти міжнародних кінофестивалях, отримала безліч відзнак і досі продовжує завойовувати нагороди.

Кінотеатральна прем’єра стрічки в Україні обіцяє стати значимою культурною подією. Адже фільм створено у кращих традиціях якісного європейського кіно, втім, автори зуміли зберегти яскраву національну автентику кожної із країн-учасниць проекту.

Фільм “ІСТАЛЬГІЯ” / «EASTALGIA»– це глибокий, складний драматично, багатокультурний проект.

Автори фільму зуміли вдало поєднати реалії культур трьох різних країн і сплести їх в єдину оповідь. При цьому, стрічка говорить із своїм глядачем інтернаціональною мовою. вона близька і цікава будь-якому європейцю, адже торкається наболілої і актуальної для всіх теми – еміграції.

Сюжет фільму розгортається в Україні, Сербії та Німеччині. У його центрі – конфлікт між старим і молодим поколіннями, перше з яких обрало еміграцію, а друге стоїть перед складним вибором – поїхати чи залишитись.

Щодо сценарію фільму, то він заснований на власних переживаннях режисерки Дар'ї Онищенко, яка поїхала навчатися до Німеччини, втім, питання вибору для якої досі незакрите.

Оскільки сама режисерка живе в Німеччині, центральна історія фільму розгортається саме у цій країні. Це — тонка і зворушлива історія кохання між українкою Русланою та сербським боксером Владаном. Вони обоє емігрували в пошуках кращого життя і обоє залишили вдома найважливіше – своїх дітей. Поки дорослі намагаються «знову почати жити» в іншій країні і стати членами нового суспільства, їхні діти розбудовують власне життя – вдома.

Із написанням сценарію Дар’ї Онищенко допомагав один з найвидатніших драматургів Європи Мирослав Мандіч. Віртуозно заплетений ним сюжет втілюється на екрані бездоганною грою акторів, серед яких оскароносний серб Карл Маркович (Владан), видатні українські актори Олексій Горбунов та Ніна Ніжерадзе (Руслана), молодий і талановитий росіянин Іван Добронравов.

У якості саундтреку до фільму продюсери використали пісню “Nevertheless” гурту Бумбокс. Тематика фільму виявилась близькою і для учасників гурту. У фільм увійшли також інші композиції українського бенду.

За матеріалами компанії 435 FILMS

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути