chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали чемпіонами з ловлі риби на мормишку

08 лютого 2011 о 11:38

Українські спортсмени-рибалки стали чемпіонами світу з лову риби з льоду на мормишку.

Як повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, з 1 по 7 лютого на Харківщині відбувся чемпіонат світу з лову риби з льоду на мормишку.

Змагання проходили за підтримки міністерства та Харківської обласної державної адміністрації.

Участь в чемпіонаті взяли спортсмени-рибалки з 14 країн світу.

Збірна України вдруге в історії стала чемпіоном світу з лову риби з льоду на мормишку.

Друге місце виборола збірна Польщі, яка у другому турі продемонструвала дуже гарну техніку і зуміла обійти збірну Латвії, яка посіла третє місце в загальному заліку.

Четверті – спортсмени із Литви. П’яте місце – у Білорусі. Шосте місце посіла збірна команда Росії.

Довідка «РК»

Мормишка — це невеликий грузик з олова, свинцю, міді, нержавіючої сталі або їхніх сплавів з укріпленим в ньому гачком і наскрізним отвором для кріплення до волосіні. Форми мормишек дуже різноманітні, але деякі з них більш популярні — «дробинка», «крапелька», «жук», «чорт».

Як правило, мор мишка використовується на рибалці взимку. Вудка для лову на мормишку повинна мати хлистик з тонкою і гнучкою вершинка, так як волосіні застосовуються зазвичай діаметром 0.08-0.12 мм.

Снасть з мормишкою дозволяє досить швидко визначити місця зосередження риби, її вид, розмір і активність. За допомогою мормишки можна ефективно ловити активну рибу, яка зібралася на прикормку. Незамінна снасть з мормишкою і під час ловлі на значній відстані від дна.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути