chrome firefox opera safari iexplorer

У травні нас очікує чотири дивовижних астрономічних явища

07 травня 2013 о 10:49

У травні нас очікують чотири великих астрономічних явища, а саме: метеоритний потік ета-Аквариди, кільцеподібне сонячне затемнення, напівтіньове місячне затемнення і тісний парад трьох планет.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Newsru.

6 травня першими на небосхилі з’являться ета-Аквариди, пов’язані зі знаменитою кометою Галлея. Член Китайського астрономічного товариства, член правління Тяньцзиньського астрономічного товариства Ши Чжічен повідомив, що під час цього метеорного дощу кількість зірок, що падатимуть і освітлюватимуть небо може сягати 40 на годину. За хороших погодних умов цю романтичну картину можна буде побачити перед світанком 6 і 7 травня.

Слідом за метеоритним потоком, 10 травня очікується ще одне захоплююче видовище – кільцеподібне сонячне затемнення. На жаль, жителі Китаю не зможуть спостерігати це явище, але ним зможуть насолодитися в Австралії, на сході Індійського океану, в Океанії, а також в західній і центральній частинах Тихого океану.

Наступним з явищ стане напівтіньове місячне затемнення, яке відбудеться 25 травня. Але в Китаї в цей час буде полудень, і жителі країни не побачать цього видовища, проте ввечері того ж дня вони зможуть насолодитися прекрасним видом повного місяця, повідомив Ши Чжічен.

З останнім номером на небесній сцені в цьому місяці 27 травня «виступлять» Меркурій, Венера і Юпітер, які зберуться після заходу Сонця в маленький трикутник. Якщо погода буде ясною, то тріо планет обіцяє стати дуже барвистим видовищем. «Людям, які люблять запам’ятовувати астрономічні явища на фотознімках, я раджу у жодному разі не упускати таку можливість», – додав Ши Чжічен.

Як повідомлялося, 20 травня 2012 року жителі Землі вже спостерігали рідкісне кільцеподібне сонячне затемнення. Тоді тінь Місяця закрила 94% сонячної поверхні, у результаті чого з Землі можна було спостерігати «кільце вогню».

Розділи: Довкілля

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути