chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільше емігрують з України вчені-біологи, математики й медики

10 травня 2013 о 09:41

За останні п’ять років на постійне місце проживання за кордон виїхало найбільше українських вчених, які отримали спеціальності з фізико-математичних, біологічних і медичних наук.

Про це на запит «Українського тижня» повідомили в Державній службі статистики України, пише ZIK.

З 2007 по 2011 роки найбільше докторів і кандидатів наук виїхало за кордон, які отримали спеціалізацію з біологічних (56), фізико-математичних (38) і медичних (30) наук.

За цей період покинуло Україну по одному вченому з таких галузей наук як геологія, ветеринарна медицина, філософія, національна безпека й політика.

Найчастіше на постійне місце проживання виїжджали чоловіки – 118 осіб, тоді як жінок виїхало 87 осіб.

Найчастіше українські вчені виїжджали у віці 30-40 років – за останні п’ять років виїхало 88 осіб.

Найменше осіб виїхало у віці до 30 років (11 осіб) і понад 70 років (8).

Як повідомлялось, з 1996 по 2011 роки з України на постійне місце проживання за кордон виїхало 1 тис. 622 науковців. Найбільше українських вчених виїхало до США, Росії і Німеччини.

За роки незалежності кількість українських науковців скоротилася утричі.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути