chrome firefox opera safari iexplorer

Фахівці приємно шоковані наслідками Великого посту для здоров'я українців

14 травня 2013 о 17:40

Дизайнер Максим Гавронський і психолог Тетяна Бірюкова 9 тижнів тому погодились на власних тілах і душах перевірити вплив Великого посту на людину. Тож після свята Пасхи учасники експерименту пішли здавати кров і ставати на вагу, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Піддослідні не їли м'яса, майже не пили кави і солодких магазинних напоїв. Намагалися більше ходити і пити вдосталь простої води.

До чого все це призвело – мали б показати їхні аналізи. Їх здавали двічі: на початку експерименту та в кінці.

Результати здивували як учасників, так і фахівців. У Максима і Тетяни зменшився тиск, вирівнявся пульс, у їхній крові стало менше лейкоцитів.

Максим скинув 7 кг ваги, Тетяна позбулася 3 кг.

Більше того, Максим, який доти не уявляв свого життя без шипучки, переборов пристрасть до газованих напоїв. І навіть зібрався кинути палити. Тоді як Тетяна навчилася поборювати пристрасть до їжі зважуванням: взяла за правило щоразу перед відкриттям холодильника ставати на ваги.

Та навіть по завершенні посту Тетяна не схотіла повертати до раціону вже дозволені продукти.

«Я помітила, що коли я прибрала м'ясо, чай і каву, я позбулася підвищеної роздратованості. Я стала спокійнішою, і це відзначила моя родина», — зізналася жінка.

Внаслідок цього позитивний вплив посту визнали навіть скептики.

«Скажу чесно, я була досить скептично налаштована щодо цього заходу. Але досвід виявився таким, що навіть мінімальне навантаження порівняно з нашим повсякденним життям усе рівно дає результат», — вважає спортивний лікар фітнес-центру Ярослава Єрофеєва.

А користь посту для душі – взагалі неможливо виміряти. В цьому учасники експерименту солідарні зі священиками.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути