chrome firefox opera safari iexplorer

У «каштановому скандалі» знайшли і покарали «крайнього»

28 травня 2013 о 10:47

Поки йде розслідування «каштанової справи», з посади усунено керівника зеленбуду Шевченківського району Києва.

Про це у понеділок заявив голова КМДА Олександр Попов, повідомляє Українська правда. Київ з посиланням на «Укрінформ».

«Закінчиться цей скандал з каштанами і, якщо винна українська сторона, то винні в ньому понесуть відповідальність за повною програмою. Я за цим особисто прослідкую», — заявив Попов.

При цьому він додав, що є підстави вважати, що в цій справі можуть бути винні й італійці.

За словами Попова, прокуратура вже порушила кримінальну справу і почала розслідування.

«Ми виведемо всіх на чисту воду, а то хотіли зробити добру справу — посадити на Хрещатику кращі каштани, а вийшов скандал», — зауважив Попов.

Як відомо, у квітні на Хрещатику висадили саджанці м'ясочервоних каштанів «Бріоті», привезені з Північної Італії. Висадкою особисто займалися голова КМДА Олександр Попов і секретар Київради Галина Герега.

Зеленбудівці запевяли, що молоді дерева – представники найвитривалішого сорту каштанів у світі. Вони не бояться молі та стійкі до захворювань.

Після перевірки пізніше виявилося, що висаджені дерева є простими кінськими каштанами — з 289 дерев вимогам КМДА відповідають тільки 2. Разом з тим прокуратура Києва встановила факт розтрати 1 мільйона гривень при закупівлі каштанів, висаджених на центральній вулиці Києва.

Для з'ясування ситуації з підміною саджанців каштанів, висаджених цієї весни на Хрещатику в Києві, до Італії вирушили представники столичної влади — заступник голови Шевченківської РДА та садівник фірми, яка є переможцем тендера з постачання.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути