chrome firefox opera safari iexplorer

У польському Щецині тривають Дні української культури

31 травня 2013 о 13:36

З 29 травня по 2 червня у Щецині (Польща) тривають XVII Дні української культури. Фестиваль відбувається за патронатом Генерального Консула України у Гданську, Воєводи Західнопоморського та Маршала Західнопоморського воєводства.

Про це йдеться на офіційному сайті відділу Щецин Об’єднанння українців в Польщі.

Протягом двох фестивальних днів, з 29 по 30 травня, у Замку князів Поморських пройшло багато цікавих заходів. Зокрема, відкрилася виставка «Петриківський декоративний розпис», відбулася зустріч з поетом Андрієм Любкою.

Крім того, під час Днів української культури люди мають змогу відвідати ярмарок виробів народного ужиткового мистецтва «Містечко майстрів», взяти участь у майстер-класах з гончарства, ткацтва, вишивання, склопластики та петриківського декоративного розпису.

Зазначимо, завтра, 1 червня, до Міжнародного дня дитини, об 11.00 у рамках фестивалю відбудеться концерт. А о 16.00 кухарі представлять українську кухню. Четвертий фестивальний день завершиться рок-концертом за участі українських колективів FLIT та KOZAK SYSTEM.

У неділю, 2 червня, на фестивалі виступлять народні колективи з Німеччини та України. Зокрема, свою творчість покаже «Колос» – Торчин (Україна), «Веселка» – Івано-Франківськ (Україна), «Горицвіт» – Берлін (Німеччина) та «Вишиванка» – Полтава (Україна). А у Щецинській філармонії виступить ансамбль солістів «Крещендо» з Києва.

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути