chrome firefox opera safari iexplorer

Центр Української Культури та Мистецтва запрошує на «Сонячний Великдень-2016»

27 квітня 2016 о 14:04

Сонячний Великдень – щорічний проект із популяризації великодніх традицій у декоративно-прикладному мистецтві різних регіонів України. Через вироби широкого розмаїття від майстрів різних напрямів ми демонструємо суть одного з найважливіших християнських свят – Великодня.

Ця тема займає особливе місце в українській культурі. Через візерунки писанок і витинанок, вишивку, через сюжети ікон, картин і ткацьких композицій, Великдень пронизує всі пласти ужиткового мистецтва нашого народу.

Цього року в експозиції можна буде побачити вироби талановитих майстрів, серед яких: писанки, гобелени та килими, народні ляльки, витинанки, плетиво з кукурудзи, вітражні розписи, вишиті рушники та сорочки, вироби з лози, скла, соломи, кераміки, тіста. Кожен виріб продемонструє неповторний колорит свого регіону походження.

Особливе місце в експозиції займе колекція авторських гобеленів, створених Ольгою Пілюгіною. Роботи, виконані в техніці ручного ткацтва, вразять відвідувачів витонченістю виконання, винахідливим символізмом та барвистістю кольорів.

Також, в межах «Сонячного Великодня-2016» експонуватиметься художня виставка «Янголоманія», де будуть представлені графічні твори відомої художниці Марини Ващенко. Особливе місце в цьогорічній експозиції займає виставка старовинних вишитих рушників та сорочок з колекції Олександра Опарія.

Довгоочікуваним сюрпризом стане презентація серії робіт «Великоднє диво». Сплетені з трави та соломи тотемні тварини, що походять з глибин української міфології, створені відомою майстринею Лесею Колосенко та дітками-вихованцями майстерні «Колодій», зі спеціалізованої школи-інтернату в Глинську Сумської області.

Окрім цього, протягом всього часу проведення «Сонячного Великодня-2016» в Центрі Української Культури та Мистецтва діятиме Великодня Пошта, за допомоги якої кожен зможе підписати вітальну листівку та відправити її або своїм близьким.

Також, з 22 квітня до 10 травня відбудеться серія родинних майстер-класів. Усі бажаючи зможуть навчитися основам писанкарства, виготовленню витинанок, янголів із кукурудзяного листя, птахів з тканини та народної ляльки. Створені власноруч роботи дозволять вам та вашим діткам глибше зрозуміти символіку свята Великодня.

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Графік проведення майстер-класів:

Витинанка
• 22 квітня о 18:30;
• 29 квітня о 17:00;

Писанкарство
• 26 квітня об 11:00;
• 28 квітня о 17:00;
• 5 травня о 17:00;

Птахи з тканини
• 22 квітня о 18:30;

Народна лялька
• 23 квітня о 14:00;
• 27 квітня о17:00;
• 6 травня о 18:00;

Ангели з кукурудзяного листя
• 25 квітня о 17:00;
• 10 травня об 11:00.

Участь дітей у майстер-класах – безкоштовна. Участь дорослого – 30 грн.
Запис на майстер-класи – обов’язковий, за № тел. (044) 425-12-66, 093-49-53-756.

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний;
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

Джерело: dolesko.com
Розділи: Новини культури

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути