chrome firefox opera safari iexplorer

Велика вода з Європи через 10-20 днів може затопити Україну

06 червня 2013 о 10:27

Днів через 10-20 в Україну може прийти велика вода з Європи. «За нашими прогнозами, в зоні ризику населені пункти на півдні Одеської області, — каже Вестям начальник відділу гідропрогнозів Укргідрометцентру Вікторія Бойко. — Ми очікуємо, що вже до кінця червня можемо відчути наслідки повені в Європі: Дунай вийде з берегів — і рівень води досягне критичних позначок». У главку МНС Одеської області моніторять ситуацію і готові відкачувати воду і евакуювати людей.

«У нас майже всі райони в зоні ризику — щороку когось затоплює, — кажуть у прес-службі ГУ МНС Закарпатської області. — Ось у 2008 році від повені рятували Рахівський район, а в 2012-му — Мукачівський. Спрогнозувати підняття води в цьому році складно, але ми постійно напоготові».

«Гумові чоботи у нас завжди напоготові, майже у кожної сім'ї є човни. Ми звикли, — каже мешканка селища Вилкове Одеської області Олена Смирнова. — Літні паводки нам не так страшні — вода швидко йде по каналах. Тільки шкода втратити врожай. Вже зараз робимо насип біля дільниць, де це можливо, а от сусіди риють канавки від грядок, щоб відразу вода йшла». Вілковчанин Микола готує провізію для своєї старенької мами: «Їй буде складно часто ходити за продуктами. Треба закупити їй макарони, закрутку, м'ясо».

У селі Матроська Ізмаїльського району планують вивозити дітей до родичів. «Попереджали, що наше село затопить навесні, але все пройшло добре, може і цього разу помиляться, — сподівається місцева мешканка Юлія. — Ми хочемо вже відправити дітей до хрещеної до Одеси. А чоловік купив новий насос — старий зламався, коли з підвалу відкачували воду. У нас льох частенько топить, консервацію зберігаємо під ліжками».

Більше панікують жителі Львівської області. П'ять років тому Прикарпаття постраждало від потопу, і тепер тут з жахом чекають великої води. «Якщо Європу затопило, то і нас скоро чекає біда. У нас навесні завжди напоготові надувні човни, кирзачі та консерви — на випадок, якщо доведеться рятуватися на горищах», — розповіла нам мешканка села Гірське Миколаївського району Оксана Струк. «Навесні нас пронесло, а зараз може залити. Дощі йдуть щодня, полуниця в цьому році погана через таку погоду. Але найстрашніше — якщо річки вийдуть з берегів. Приготували півтори сотні мішків і кілька вантажівок піску. Хоча такою «артилерією» потоп не зупинити», — каже селянин Ігор Ковальчук.

Джерело: unian.ua
Розділи: Довкілля

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути