chrome firefox opera safari iexplorer

Через 20-25 днів паводки з Європи прийдуть в Україну, – Укргідрометцентр

03 червня 2013 о 15:41

Значне підвищення рівня води у ряді річок Західної Європи, зокрема, на Дунаї, прийде до України впродовж 20-25 днів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу у понеділок повідомив заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко.

«Відзначається також зростання рівня води на зарубіжному Дунаї... Велика вода, яка зараз спостерігається на Дунаї, на нашу територію прийде не раніше, ніж через 20-25 днів», — сказав Прокопенко.

Синоптик повідомив, що на території країни також відзначається підвищення рівня води в річках, пов'язане зі збільшенням кількості опадів. «Опади, які випадають, сприяють підвищенню рівня води. На сьогоднішній день ми відзначаємо підйом рівня води в басейні Прута, Тиси, в басейні Дністра до 50 см», — відзначив Прокопенко.

Триває повінь і на річках Рівненської, Волинської, Львівської та Івано-Франківської областей. За прогнозом синоптика, вже 3-4 червня в басейнах Сяна і Дністра (Львівська та Івано-Франківська області) очікується підвищення рівня води на 1-1,5 метра, проте загрози населеним пунктам це не несе.

Прокопенко також повідомив, що більш складна ситуація склалася у Волинській області, де через подальший розлив Прип’яті можуть бути затоплені деякі населені пункти.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні на півдні та південному сході Німеччини, де через затяжні зливи підвищується рівень води в Ельбі й Дунаї, евакуйовано тисячі людей. Дощі та річки, що вийшли з берегів, заливають автобани і залізничне полотно, примушуючи концерн «Дойче бан» вносити істотні зміни до розкладу руху поїздів.

У ряді населених пунктів Баварії та Тюрінгії, де у суботу і неділю місцями випало до 100 мм опадів, скасовані заняття в школах і дитячих садках. Влада міста Гєсніць в німецькій федеральній землі Тюрінгія ухвалила рішення евакуювати всіх жителів цього населеного пункту після того, як рівень води в річці Плайсі в чотири рази перевищив норму.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути