chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові оголосили конкурс на найкращий проект пам’ятника книзі

12 червня 2013 о 15:01

У Львові хочуть встановити пам’ятник книзі. НУ «Львівська політехніка», Інститут гуманітарних і суспільних наук, Інститут архітектури, видавництво «Львівської політехніки» оголосили конкурс на найкращий проект пам’ятника.

Про це повідомили сьогодні у «Львівській політехніці», пише ZIK.

Організатори сподіваються, що пам’ятник книги, який постане у Львові на території Львівської політехніки, стане не лише окрасою міста, але й зможе ще раз нагадати людям про чудові та спокійні години, проведені у спілкуванні з книжкою.

Один із ініціаторів спорудження пам’ятника – доцент кафедри політології Львівської політехніки Олександр Горбач розповів, як виникла така ідея: «Під час пари зі студентами ми обговорювали різні речі. Я люблю на парі зачепити живі теми. Ходили разом із студентами у театр, говорили про живе спілкування людей, про живу гру акторів. Прийшли до висновку, що у наш час пропадає живе спілкування, і живе читання так само. Тому ми вирішили, що варто зайвий раз наголосити на живому читанні, привернути увагу до книги, спорудивши їй пам’ятник. Цю нашу ідею підтримало керівництво політехніки, підприємці, художники».

Як зазначає Олександр Горбач, у світі є багато пам’ятників книзі.

«За однією із львівських легенд, львівський студент мав книгу, яка приносила йому удачу. Але одного разу він зайшов у львівську кав’ярню і загубив книгу. Ми будемо сподіватися, що книга, яка постане на території Львівської політехніки у вигляді пам’ятника, замінить студентам цю книгу удачі», – сказав він.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути