chrome firefox opera safari iexplorer

Перший національний «урізав» україномовні передачі

10 лютого 2011 о 11:10

Нацiональна телекомпанiя України (НТКУ) зменшила вiдсоток мовлення українською мовою, а також частку культурно-мистецьких та науково-просвiтницьких передач.

Як повiдомила прес-служба Нацiональної ради України з питань телебачення i радiомовлення, загальний обсяг добового мовлення українською мовою НТКУ зменшила з 95% до не менше нiж 75%.

Також НТКУ збiльшила частку iнформацiйно-аналiтичних i публiцистичних передач з 5 годин 29 хвилин до 6 годин 27 хвилин, розважально-музичних – з 2 годин 48 хвилин до 3 годин 29 хвилин, але зменшує на годину культурно-мистецькi передачi та на 30 хвилин – науково-просвiтницькi.

У прес-релiзi зазначається, що на засiданнi Нацради з телерадiомовлення ухвалено позитивне рiшення щодо переоформлення лiцензiї на мовлення НТКУ у зв’язку зi змiною програмної концепцiї мовлення.

На засiданнi Нацради заступник генерального директора НТКУ Євген Буцан зазначив, що зараз основне завдання телеканалу – це розвиток, збiльшення рейтингу, упорядкування i пiдвищення якостi власного продукту. Змiна вiдсотка мовлення державною мовою пояснюється тим, що канал залучає певну кiлькiсть програм iнших виробникiв. Наприклад, передачi «Шустер live», After Live, «Про що кiно» виготовляються росiйською мовою.

«Також компанiя планує транслювання певної кiлькостi програм мовами нацiональних меншин. Тривають переговори з єврейською та угорською громадами, заплановано обмiн програмами з телеканалами Польщi», – зазначено в прес-релiзi.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути