chrome firefox opera safari iexplorer

Третина українських пляжів стали розсадниками небезпечних інфекцій

19 червня 2013 о 12:22

Стан українських пляжів погіршується з кожним роком: щорічні дослідження якості води свідчать про їхнє забруднення неочищеними стоками з перевантажених каналізаційних очисних споруд.

Більшість закритих пляжів не готові до купального сезону — склад води не відповідає нормам або вони не обладнані правильно. На деяких пляжах є ризик підхопити інфекцію, повідомляє Сегодня. 

За даними Санепідемстанції (СЕС), зараз в Україні відкрито 495 пляжів з 746, з них 463 — морські, і 32 — річкові.

У Криму розташовані 463 пляжів, з них працюють 323, інші закриті через відсутність дозвільних документів.

У Донецькій області працюють 14 пляжів із 28, у Запорізькій — 10 з 65, у Миколаївській — 6 з 7, в Одеській — 19 з 20, у Херсонській — 78 пляжів з 142, у Києві — тільки 5 із 11.

Крім відсутності небезпечних мікроорганізмів і нормального хімічного складу води, на пляжах обов'язково повинна бути питна вода, туалети і точки харчування, обладнані згідно з визначеними санітарними нормами.

СЕС не радить українцям купатися на тих пляжах, відкриття яких не дозволили. За правилами повинна бути табличка «Купатися заборонено!».

На відкритому пляжі, на якому дозволено купатися, повинен бути інформаційний стенд з дозвільними документами. Якщо його немає, документи потрібно вимагати у адміністратора пляжу. Якщо немає ні адміністратора, ні стенду, значить, пляж не перевірявся.

Нагадуємо, що протягом двох місяців на пляжах Азовського моря розвантажували рибу через заборону СЕС розвантажувати її в порту.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути