chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Кобзаря буде оцифрована половина його архівних документів — Стус

20 червня 2013 о 16:03

Національний музей Тараса Шевченка має намір до святкування 200-ї річниці з дня народження Кобзаря у 2014 році перевести у цифровий формат половину із наявних у сховищах архівних документів про його життя та творчість.

Про це сказав, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус на прес-конференції з приводу презентації проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка», яка відбулася у четвер.

«За оптимістичним сценарієм, я сподіваюся, що до 9 березня наступного року ми переведемо у цифровий формат приблизно половину з усіх архівних документів про життя і творчість Шевченка. Це дуже колосальний обсяг роботи. За песимістичним сценарієм, все одно весь Шевченко (його твори. — Ред.) і найвідоміші люди довкола нього — вони будуть. І це я можу однозначно сказати», — запевнив Стус.

За його словами, початок переведення архівних документів музею у цифровий формат став можливим завдяки підтримці Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», що реалізував проект «Віртуальний архів Тараса Шевченка». «Держава на це коштів не виділяє», — зауважив директор.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день вдалося оцифрувати приблизно 1% унікальних архівних документів музею.

«Я сподіваюся, що після цього першого кроку будуть наступні кроки. У нас з'являються нові партнери та укладаються нові угоди, ведуться переговори щодо реалізації сучасних технологій віртуального музею. І до нас в гості можна буде завітати по суті з будь-якого куточка земної кулі», — відзначив Стус.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...