chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка підготують пакет оцифрованих кінострічок про Кобзаря

21 червня 2013 о 12:00

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яке відзначатиметься у 2014 році, Держкіно та Національний центр Олександра Довженка підготують ексклюзивний пакет відреставрованих і оцифрованих кінострічок, які відображають життя і творчість українського генія.

Про це ZN.UA розповіла голова Держкіно України Катерина Копилова.

Зокрема, за словами Копилової, будуть оцифровані фільми «Сон» В. Денисенка 1964 р., «Наймичка» В. Молостової і Ст. Лапокниша 1963 р., «Тарас Шевченко» П. Чардиніна 1926 р. і «Тарас Шевченко» В. Савченкоа 1951 р.

Крім того, у портфелі відомства кілька важливих кіноініціатив, присвячених ювілею Тараса Шевченка. Вже зараз у виробництві фільм Михайла Іллєнка «Толока», в основі якого — поетична мініатюра Кобзаря «У тієї Катерини хата на помості».

А режисер і сценарист Олександр Денисенко незабаром реалізує свою ідею, яка перенесе глядача в Середню Азію в важкі роки заслання Тараса Шевченка. Це фільм «Тарас. Прощання з пустелею».

Джерело: ZN.UA
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути