chrome firefox opera safari iexplorer

Ситуація зі свободою слова в Україні погіршується

05 липня 2013 о 09:16

В Україні збільшилася кількість випадків цензури і фізичної агресії проти журналістів, констатує Інститут масової інформації.

Кількість порушень щодо українських журналістів за перше півріччя 2013 року значно перевищує таку за аналогічний період 2012 року, свідчать дані моніторингу ІМІ.

Згідно з даними, за перше півріччя поточного року зафіксовано 103 приклади перешкоджання у виконанні професійних обов'язків журналістів та цензури (у порівнянні з 37 випадками за перше півріччя 2012 р.), 35 випадками фізичної агресії, тобто нападів, побиття, залякування (проти 12).

5

Крім того, моніторинг Інституту масової інформації виявив 26 випадків юридичного тиску (проти 5-ти) і 22 — непрямого тиску (проти 14).

 

график2

 

«Різке погіршення свободи слова розпочалося в Україні у другій половині 2012 року, і тоді його пов'язували з парламентськими виборами. Однак цифри свідчать, що в 2013 р. свобода слова продовжує залишатися на тому ж рівні, що і в 2012-му, хоча ніяких виборів і пов'язаних з цим викликів в цьому році не було», — зазначають в Інституті масової інформації.

Як повідомлялося, більшість українців (56%) в основному вірять в існування свободи слова в Україні, ще 36% — вважають зворотне. При цьому найбільш впевнені в існуванні свободи слова виборці Партії регіонів (75%) і Компартії (62%), тоді як прихильники опозиційних партій говорять про її відсутність.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути