chrome firefox opera safari iexplorer

Костел Найсвятішого Серця Ісуса розвалюється на очах

09 липня 2013 о 12:55

У Чернівцях руйнується одна з візитівок міста — костел Найсвятішого Серця Ісуса 1894-року, зображення якого прикрашає численні листівки та буклети про столицю Буковини.

Ще донедавна тут розміщувався обласний архів, а тепер, аби відновити храм, потрібно чотири мільйони доларів, повідомляє ZIK.

Востаннє літургію у костелі служили ще під час Другої світової війни. А в радянські часи всередині величного архітектурного шедевру у неоготичному стилі побудували аж три поверхи. Лише нещодавно його віддали римо-католицькій громаді міста.

«Рік після війни тут була православна церква, яку закрили, а приміщення у 1960-х роках віддали обласному архіву, – розповіла історик Інна Келлер. – А в архіві Товариства Ісусового в Кракові збереглися старовинний план-креслення храму: за ним ми і хотіли відбудувати церкву».

Місцеві римо-католики намагалися повернути храм ще 1996 році, адже в архіві знайшли документ про те, що раніше костел відносився до єзуїтського ордену. Тоді навіть Ватикан готовий був допомогти громаді відновити святиню, але церкву громаді не віддали.

«Це питання розглядалося понад 10 років, влада готувалася до передачі, відбувалося вивезення архіву, підготовка приміщення, підготовлення», — говорить Сергій Бухаров, спеціаліст управління культури Чернівецької облдержадміністрації.

Зараз костелу намагаються повернути первісний вигляд. Зносять залізобетонне перекриття між поверхами та розбирають стіни кабінетів. Цеглу і металобрухт, що залишається після цих робіт продають, аби оплатити електроенергію. А всі, хто працює над відбудовою храму, роблять це безкоштовно.

Зараз чернівецькі католики моляться в орендованому приміщенні поблизу костелу.

Нагадаємо, у Новомосковську минулого року почали реконструювати унікальний дерев'яний храм 18-го століття. Собор у стилі козацького бароко побудований без єдиного цвяха за часів останньої Січі. Саме його у своєму романі «Собор» описав Олесь Гончар.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути