chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові презентують півсотні різновидів короваїв

10 липня 2013 о 09:17

У Львові відбудеться виставка-презентація весільних короваїв. Відкриття виставки пройде у п’ятницю, 12 липня, о 15 годині у торговому центрі «Весільний дім» на території ТВК «Південний».

Під час виставки львів’янам презентуватимуть близько півсотні різновидів весільних короваїв від «Фабрики короваїв ручної роботи». Про це повідомляє прес-центр ТВК «Південний».

За словами організаторів, дата відкриття виставки є доволі символічною, адже 12 липня ми святкуємо свято Петра і Павла та закінчення «Петрівки» – одного із чотирьох багатоденних постів церковного року, після якого починається найгарячіший весільний сезон. Відтак усі майбутні молодята, а також їхні батьки і близькі зможуть не лише побачити унікальні короваї, але й скуштувати випічку на смак.

У рамках презентації ведучі розкажуть багато цікавого про українські традиції, пов’язані із короваями. На огляд відвідувачів будуть представлені як традиційні короваї, так і сучасні короваї у різних стилях – «українська вишиванка», «європейський», «модерн». Усі учасники презентації, які замовлять весільний коровай 12 липня, отримають приємну знижку на своє замовлення.

Виставка-презентація весільних короваїв на «Південному» триватиме з 12 до 14 липня. Проте після закриття виставки, «Фабрика короваїв ручної роботи» відкриє своє представництво саме у спеціалізованому торговому центрі «Весільний дім».

Довідка

Коровай – великий круглий хліб, який виконує святкові та обрядові функції. Коровай вважається символом щастя і достатку молодят. Коровай виносять на вишитому рушнику. Чим пишніший коровай, тим щасливіше і багатше життя чекає молодят, які скуштували коровай.

Коровай зазвичай є багатошаровим, на весілля його ділить староста. Верхівку віддають молодим, середню частину – гостям, а низ, в який часто запікають монети, – музикантам. Разом з шматочком короваю молоді діляться з гостями своїм щастям.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути