chrome firefox opera safari iexplorer

Відкривається літературно-мистецька виставка «Святині рідної землі»

11 липня 2013 о 15:00

12 липня о 15.00 в Національному музеї літератури України відкривається літературно-мистецька виставка «Святині рідної землі», присвячена 1025-річчу Хрещення Русі.

Експозиція виставки складається з рідкісних писемних пам’яток християнської культури. Серед них унікальна рукописна книга «Ліствиця» Іоанна Ліствичника (XVI-XVII ст.); «Апостол» Івана Федорова (Львів, 1754); «Учительне Євангеліє» (Крилос, 1606); «Біблія» (Києво-Печерська Лавра, 1762 р.), «Святе письмо старого і нового Завіту» (Відень, 1908 р.) – переклад П. Куліша, І. Левицького, І. Пулюя та інші.

На виставці також представлено видання християнської літератури здійснені в Незалежній Україні, презентації яких проходили у музеї в рамках трирічної музейної програми «До 1025-річчя хрещення Київської Русі» такі як «Українська ікона Х-ХХ ст.», «Українська християнська абетка для дітей», «Храм – оберіг духовності», «Дитяче Євангеліє», «Наші церкви» та інші.

Крім того, на виставці представлені твори живопису та графіки сучасних українських митців: триптих молодого українського живописця А.М.Дудченка «Хрещення князя Володимира», твори Народного художника України В.І.Рижиха «Андріївський узвіз», В.О.Мамсікова «Боричів тік» та «Вулиця Хорива» та графічні аркуші Народного художника України Б.Л.Туліна та Т.Г.Туліної «Храми Києва». Свої роботи на виставці представляють Народний художник України О.І.Губарєв, Заслужений художник України, Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Г.І.Синиця, та митці В.С.Тарасенко, М.В.Яценко, А.І.Сіденко, А.А.Токарєв та інші.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути