chrome firefox opera safari iexplorer

Українці досі відправляють телеграми, хоча смс-повідомлення набагато дешевші

16 липня 2013 о 11:00

В Індії закрили усі відділення тамтешнього телеграфу. Конкурувати з дешевими смс-повідомленнями компанія, яка 160 років була головним зв'язком у цій густонаселеній країні, вже не могла.

В Україні, на відміну від Індії, телеграф ще у грі. 88 копійок платять українці за слово. Якщо телеграма термінова (доправлять адресатові за годину), то удвічі дорожче.

Наприклад, телеграма «Гості будуть завтра» має три слова плюс слова в адресі: за цей лист довелося заплатити 15 гривень 24 копійки. Отримає його адресат наступного дня. Смс, навіть дзвінки з мобільного, в десятки разів дешевші.

Телеграф у Делі із майже двохсотрічною історією вийшов з гри через збитковість. Раніше люди надсилали по півмільйона телеграм щодня, а зараз заледве кілька тисяч.

В останній день його життя люди відправили сотні тисяч телеграм на знак протесту. Але навіть така активність не допомогла. Хоча в багатьох районах густонаселеної країни люди будуть відрізаними від оперативного зв'язку зі світом. Про інтернет вони лише чули, як і про смартфони.

«Телеграми — дуже важливі. У багатьох місцях — немає телефонного зв'язку: ані мобільного, ані кабельного. Але там були телеграфні відділення. Вже 160 років. Офіційні документи, дозволи, довідки — усе це буде проблемою», — говорить працівник телеграфу Делі Ротаж Верма.

В Україні теж чимало місць, де друкарську машинку ще не замінили сучасні гаджети. І телеграми люди ще надсилають, як і листівки. Особливо активно вони це роблять до свят.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що робітники «Нової пошти» щодня крадуть собі «подарунки» із посилок.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути