chrome firefox opera safari iexplorer

Українці досі відправляють телеграми, хоча смс-повідомлення набагато дешевші

16 липня 2013 о 11:00

В Індії закрили усі відділення тамтешнього телеграфу. Конкурувати з дешевими смс-повідомленнями компанія, яка 160 років була головним зв'язком у цій густонаселеній країні, вже не могла.

В Україні, на відміну від Індії, телеграф ще у грі. 88 копійок платять українці за слово. Якщо телеграма термінова (доправлять адресатові за годину), то удвічі дорожче.

Наприклад, телеграма «Гості будуть завтра» має три слова плюс слова в адресі: за цей лист довелося заплатити 15 гривень 24 копійки. Отримає його адресат наступного дня. Смс, навіть дзвінки з мобільного, в десятки разів дешевші.

Телеграф у Делі із майже двохсотрічною історією вийшов з гри через збитковість. Раніше люди надсилали по півмільйона телеграм щодня, а зараз заледве кілька тисяч.

В останній день його життя люди відправили сотні тисяч телеграм на знак протесту. Але навіть така активність не допомогла. Хоча в багатьох районах густонаселеної країни люди будуть відрізаними від оперативного зв'язку зі світом. Про інтернет вони лише чули, як і про смартфони.

«Телеграми — дуже важливі. У багатьох місцях — немає телефонного зв'язку: ані мобільного, ані кабельного. Але там були телеграфні відділення. Вже 160 років. Офіційні документи, дозволи, довідки — усе це буде проблемою», — говорить працівник телеграфу Делі Ротаж Верма.

В Україні теж чимало місць, де друкарську машинку ще не замінили сучасні гаджети. І телеграми люди ще надсилають, як і листівки. Особливо активно вони це роблять до свят.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що робітники «Нової пошти» щодня крадуть собі «подарунки» із посилок.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути