chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Булгакова у двадцятці найкращих у світі

06 серпня 2013 о 09:10

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова – відділ Музею історії міста Києва визнано одним з двадцяти найкращих літературних музеїв світу.

Як повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації, таке рішення прийняли експерти першого Форуму літературних музеїв, який відбувся весною у Москві.

«Критерієм для відбору були не лише експозиції, враховувалася й різностороння діяльність закладу. Наш музей, окрім головної експозиції, має велику кількість проектів: журфікси, дитячі, великодні й іменинні свята, чаювання на веранді та інші. Всі вони об’єднані тим, що ми називаємо місією нашого музею – відроджувати традиції, пов’язані з життям дому і сім’ї Булгакових», – зауважила директор літературно-меморіального музею Булгакова Людмила Губіанурі.

Загалом перший Форум літературних музеїв став унікальним спеціалізованим майданчиком для відкритого обговорення сучасних музейних концепцій і технологій, профільних дискусій та обміну досвідом між фахівцями. Склад учасників відповідний: музейні працівники, письменники, художники, дизайнери, режисери, журналісти. Крім учасників з країн СНД на Форумі були представлені кращі європейські літературні музеї.

Зауважимо, що до списку найцікавіших літературних музеїв також увійшли: Місто Шиллера Марбах-на-Неккарі, Фонд «Батьківщина Шекспіра», Класичний Веймар, Будинок дитинства і Музей Марка Твена, Музей Анни Ахматової у Фонтанному домі, Музей Володимира Маяковського, Музей Льва Толстого «Ясна Поляна», Музей «Дім, де народився Роберт Бернс», Центр Джеймса Джойса, «Дім Турбіних», Київський літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, Музей і творчий центр Роальда Даля, «Дім Будденброків», Музей Генріха і Томаса Манна, Музей Невинності (Стамбул), Музей дитячої літератури «Юнібакен» (Стокгольм), Музей Нібелунгів (Німеччина), Музей Жуля Верна, Літературно-меморіальний музей-заповідник Антона Чехова «Меліхове», Державний літературний музей (Москва), Державний музей Олександра Пушкіна, Фонд Мартіна Бодмера (Швейцарія).

Джерело: УНАН
Розділи: Все про музеї України

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути