chrome firefox opera safari iexplorer

У Табачника замовили підручники по 600 грн. за екземпляр

14 серпня 2013 о 17:27

Держустанова «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки України уклало низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн. грн.

Як повідомляє сайт Наші гроші з посиланням на Вісник державних закупівель, половину всіх підрядів отримали видавництва Генеза (24,81 млн. грн.) і Освіта (28,55 млн. грн.).

Найдорожчими виявилися підручники для шкіл з навчанням іноземними мовами з тиражами в кілька примірників. Так, один примірник книги «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» коштуватиме понад 607 грн.

«Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» обійшовся в 571 грн. Тиражі цих підручників складають 198 примірників.

Разом з тим ціна на них перевищує обіцяну Міністерством освіти і науки, якому нібито вдалося зменшити вартість малотиражних підручників порівняно з попередніми роками. «Вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин у 2013 році складає всього 365,64 гривні, коли, наприклад, вартість підручника з біології на мовах національних меншин в 2009 році склала 870,5 гривень», — повідомила прес-служба МОН.

Високу ціну на малотиражні підручники в міністерстві Дмитра Табачника пояснили тим, що їх виготовлення складається не тільки з витрат на папір, картон, плівку та поліграфічні витрати, а й з редакційних та видавничих (авторські гонорари, розробка оригінал-макетів, художні та редакційні витрати) виплат.

Зазначені витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад (тираж, обсяг) закуповуються підручників, тобто, чим менше тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника.

Як нагадують Наші гроші, перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти і науки у 2010—2011 роках, коли його також очолював Дмитро Табачник, виявила наступне. Видавництва, яким МОН замовляло підручники, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ Побутелектротехніка Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк в реальних друкарнях, залишаючи собі 60% -85% від загальної суми виділених міністерством коштів.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути