chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені стверджують, що спів може перемогти хропіння

22 серпня 2013 о 10:29

Тим, хто страждає від хропіння, радять співати по 20 хвилин на день протягом чотирьох місяців
Клінічні випробування, проведені вченими з Університету Ексетера (Великобританія), показали: спів зміцнює м'язи горла, що зменшує прояв обструктивного апное сну (розладу, за якого людина перестає дихати під час сну). Апное характеризується наявністю хропіння і сприяє розвитку гіпертонії і зупинки серця.

Хропіння, як відомо, може бути викликане ослаблими м'язами піднебіння і глотки. Певні заняття, що проходять у співаків, тренують ці м'язи. Це на замітку вирішив взяти лор Малкольм Хілтон, зібравши для експерименту 60 осіб з хронічним хропінням і 60 осіб з помірною та слабко вираженою формою апное.

Протягом трьох місяців деякі з пацієнтів займалися за програмою, що передбачала щоденні 20-хвилинні вправи. До кінця експерименту виявилося, що співаючі добровольці рідше і менше стали страждати від хропіння. Саме хропіння ставало тихіше, а якість сну підвищилася. Що важливо — заняття були прості, і люди з ними легко справлялися.

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути