chrome firefox opera safari iexplorer

Томатний сік відновить енергію швидше за енергетичний напій — вчені

13 лютого 2013 о 15:05

Томатний сік допоможе краще відновитися організмові після фізичних вправ, аніж енергетичний напій.

Про це йдеться у новому дослідження, проведеного у Головній державній хімічній лабораторії Греції.

На думку експертів, помідори мають життєво важливі хімічні речовини, які допоможуть напруженим та розтягнутим м'язам відновити нормальний кровообіг, повідомляє The Daily Mail.

Протягом двох місяців, грецькі дослідники вивчали роботу організму 15-ти спортсменів, спостерігаючи за роботою організму до, під час та після фізичних вправ.

Дев'ятеро спортсменів пили томатний сік після тренування, а шестеро вживали свій звичайний енергетичний напій.

Виявилося, що м'язи і рівень глюкози тих, хто вживав томатний сік, відновлювалися швидше.

Крім того, шкідливий рівень ферментів і білків, що призводять до пошкодження м'язів і головного мозку, знижується швидше у тих спортсменів, які пили томатний сік після фізичних справ.

Відомим є факт, що помідори містять антиоксиданти, які протистоять раку, хворобам серця та іншим недугам. Саме тому існує думка, що мешканці Середземномор'я живуть довше.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути