chrome firefox opera safari iexplorer

Найкорисніший ранковий напій — апельсиновий сік

06 серпня 2012 о 16:12

Запиваючи сніданок апельсиновим соком, людина продовжує молодість організму, проводить профілактику ожиріння і ряду інших неприємних захворювань, заявили американські вчені.

Як зазначається у статті, опублікованій в American Journal of Clinical Nutrition, ендокринологи з Університету Баффало провели експеримент за участю 30 осіб у віці 20-40 років.

Всі добровольці отримали однакові сніданки (сендвіч з ковбасою, омлет і картопля), при цьому одна група запивала їжу солодкою водою, друга — звичайною водою, третя — апельсиновим соком.

Аналіз зразків крові піддослідних, проведений через одну, три і п'ять годин після сніданку, показав, що бездоганним ранковим напоєм є апельсиновий сік.

У людей, які випили його, рівень глюкози в крові був нижчим, а рівень хімічних речовин, що відповідають за імунітет, — вище, ніж у інших. Тобто, саме свіжий апельсиновий сік до сніданку здатний стати непоганим профілактичним засобом ряду захворювань серцево-судинної системи, патологій обміну речовин, діабету і ожиріння.

За рахунок високих концентрацій активних речовин сік працює як антиоксидант, протидіючи вільним радикалам і нейтралізуючи процеси запалення. «Ми довели, що висококалорійну їжу з істотним вмістом жирів і вуглеводів найкраще запивати саме апельсиновим соком», — зазначив провідний автор дослідження, кандидат медичних наук Хусам Ганім.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути