chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям можуть заборонити автономне опалення

04 вересня 2013 о 12:11

Українцям заборонять встановлювати автономне опалення. Кабінет міністрів України на чолі із його головою Миколою Азаровим пропонує заборонити відключення від централізованих тепломереж і гарячого водопостачання без дозволу місцевої влади. В іншому випадку на співвітчизників очікують штрафи — від 340 до 1360 грн. Причиною заборони є забруднення повітря та зниження температури повітря у квартирах, які підключені до центрального опалення. 

Як поставилися до такої новини співвітчизники, які вже звикли до власних котелень, йдеться в сюжеті програми «Сніданок з 1+1». 

Так, наприклад, пенсіонер пан Василь, який гріється від автономного опалення вже 6 років, не в захваті від нових ініціатив уряду. 

«Ми не отримували того тепла, яке має бути, 18 градусів у нас не було. У нас тільки було 14–16», — говорить чоловік. 

Крім того, завдяки власній котельні пенсіонер щомісячно економить 300 гривень на вартості тепла. 

« 649 гривень ми платили за обігрів трьох кімнат, а тепер ми платимо близько 350 гривень, — це вполовину менше», — додав він. 

Мріє про таку економію і 28-річний Андрій. Втім встановити котельню чоловік не може, адже ЖЕК видав обмежену кількість дозволів — лише 10 на будинок. 

«І я не встиг в цю чергу влізти. Ну, а наразі взагалі неможливо зробити. ЖЕК не дає дозволи вже», — жаліється хлопець. 

А от інші кияни запевняють, що попри всі заборони, сусіди продовжують встановлювати автономні котельні. 

«Все одно газ контора дає. У того кум, у того брат, у того сват», — говорять вони.

Жінки категорично проти автономних котлів, адже це – небезпечно: «Це ж газ. Раптом випадково не спрацює там щось? Адже скільки скрізь вибухів було». 

Натомість у власників автономного опалення є свої аргументи. «Це наша власність. Відстоїмо!», — заявляють вони. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці під час морозів можуть залишитись без опалення.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути