chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть ввести обов'язкове страхування для туристів

10 вересня 2013 о 16:52

Державне агентство з туризму та курортів розробило законопроект, який передбачає обов'язкове мінімальне страхове покриття з медстрахування для туристів у 30 тис. євро, стосовно страхування від нещасного випадку — в 3 тис євро.

Також у переліку обов'язкових видів страхування відповідальності суб'єктів туристичної діяльності за шкоду, завдану життю чи здоров'ю туриста або його майну, пропонується замінити на страхування відповідальності туроператора.

Такий вид страхування пропонують використовувати як фінансове забезпечення діяльності туроператора перед туристом. У законопроекті альтернативою йому є банківська гарантія. У той-таки час розмір фінансового забезпечення автори документа пропонують підвищити порівняно з чинним рівнем у 20 тис. євро мінімум у 25 разів — до півмільйона євро для туроператорів, які направляють за кордон не більше 50 тис. туристів на рік. Більш великі компанії будуть платити чверть мільйона євро за кожні 50 тис. туристів.

Крім цього передбачається введення фінансового забезпечення турагента перед туроператором у розмірі мінімум 50 тис. євро. Воно може здійснюватися шляхом укладення договору страхування відповідальності або шляхом отримання гарантії банку.

Вимоги до страхових компаній, які зможуть надавати послуги зі страхування відповідальності туроператорів і турагентів, буде встановлювати Нацкомфінпослуг.

У той-таки час передбачається скасувати норму, згідно з якою туристи сьогодні мають право вимагати від туроператора або турагента забезпечити страхування інших ризиків, пов'язаних з подорожжю.

Зараз медичне страхування туристів є добровільним, однак його наявності від тих, хто в'їжджає, вимагають у більшості країн. Так, наявність медстрахування з мінімальним страховим покриттям 30 тис євро є умовою отримання шенгенської візи. Проте, приміром, для Туреччини або Єгипту страхова сума не така висока — $ 15 тис.

Раніше повідомлялося, що українських страховиків мають намір зобов'язати швидше здійснювати виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути