chrome firefox opera safari iexplorer

Археологи розвідують напрями розкопок у Софії Київській

18 вересня 2013 о 15:06

На території Софійського музею розпочалися розвідувальні археологічні дослідження, аби визначити напрями і масштаби розкопок на наступні роки.

Про це Укрінформу повідомив завідувач сектора археологічних досліджень заповідника Тимур Бобровський.

«Археологічну розвідку зумовила потреба в чіткому визначенні локалізації решток храму ХІ століття, стратиграфії ділянок, потужності культурних шарів тощо. Для досліджень закладено три шурфи. В одному шурфі на ділянці колишнього митрополичого саду вже відкрито залишки храму XI століття. Деякі з дослідників вважають, що це той самий згадуваний у літописах храм Святої Ірини. Однак глибші дослідження проводитимуться наступного року. Другий та третій шурфи закладено для дослідження стратиграфії та особливостей культурного шару власне садиби Софійського собору», — розповів Бобровський.

Науковець також поінформував, що завдяки археологічним розкопкам минулими роками було знайдено залишки мурованої давньоруської лазні XI ст. та фрагмент стародавньої огорожі митрополичої садиби. У попередні роки на території садиби археологи натрапили на фундаменти різних споруд XVII ст. Їхні повторні дослідження, на думку Бобровського, дадуть змогу знайти входи до підземних комплексів і господарських льохів садиби Софійського собору.

Археологічні пошукові дослідження проводяться спільною експедицією Національного заповідника «Софія Київська» та Інституту археології НАНУ під керівництвом члена-кореспондента НАНУ Гліба Івакіна.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути