chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні від інфекцій померло майже 8 тис. осіб

20 вересня 2013 о 12:32

В Україні з початку року від інфекційних та паразитарних хвороб померло 7 тис. 702 особи. Про це йдеться в офіційних матеріалах Державного комітету статистики.

Показник смертності з вищевказаних причин становить 29,1 на 100 тис. осіб.

Нагадаємо, найкращим захистом від контрольованих інфекційних хвороб визнана вакцинація – вона попереджує близько 3 млн смертей щороку. Разом з цим 63% загальної кількості летальних випадків серед малюків пов’язані з інфекційною патологією, якої можна уникнути шляхом проведення вчасної та планової вакцинації.

У середньому 350 українських дітей щороку помирає від інфекцій, які можна попередити вакцинацією. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов’язковою є вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

Додамо, що в Україні в цьому епідсезоні з'явиться новий штам грипу, але його симптоми не відрізняються від «традиційних» штамів. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, циркулюватимуть три штами H1N1 (так званий свинячий грип А (Каліфорнія), інший — той, що циркулював минулого року H3N2 (Вікторія) і новий — штам вірусу групи В (Массачусетс).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути