chrome firefox opera safari iexplorer

19 мовами світу прочитали «Заповіт» Кобзаря

20 вересня 2013 о 11:11

Учасники Всеукраїнської літературно–мистецької акції «Тарас Шевченко мовами національних меншин» завітали до Канева.

Поети та читці з усієї України відвідали місто Канів. За традицією, гості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Шевченку та вшанували його пам'ять хвилиною мовчання. Потім представники різних національностей 19 мовами світу прочитали Шевченків «Заповіт».

Також у музеї Шевченківського Національного заповідника відбулися літературні читання. Участь у них взяли близько ста учасників – представників різних національностей із усіх регіонів України.

Повідомляє управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.

Джерело: pres-centr.ck.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути