chrome firefox opera safari iexplorer

Українські поети проведуть літературні читання у Німеччині

23 вересня 2013 о 15:40

Після успішних заходів у рамках поетичного турне за маршрутом Київ—Чернівці—Львів, які тривали з 4 по 15 вересня, Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ вирушила до Німеччини. Про це повідомляє кореспондент УНН.

Сьогодні, 23 вересня, у Берліні та в середу, 25 вересня, у Бремені знані автори Сергій Жадан, Юрій Андрухович та Ігор Померанцев разом із німецькими колегами по перу Яном Ваґнером, Гансом Тілем та Енн Коттен представлятимуть міф Czernowitz у Німеччині. За словами директора Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Ірини Вікирчак, ідея запросити саме цих авторів виникла невипадково.

“По-перше, читання у Берліні та Бремені — це продовження поетичного турне. Згадані автори брали в ньому активну участь та їздили всіма містами. Гадаю, тепер важливо звести їх разом на німецькій території, щоб ці поети могли поділитися враженнями про Czernowitz з тамтешньою аудиторією”.

Один із учасників поетичних читань, член ініціативної команди MERIDIAN CZERNOWITZ Ігор Померанцев 
зазначає, що, на відміну від Англії чи Франції, німецькомовні країни, перш за все, Німеччина і Австрія ставляться до України як до сусіда.

“Цей сусід дивує, насторожує, хвилює, — стверджує пан Ігор. — Австрія і Німеччина навіть змагаються, кому з них Україна ближче. Тому книжки сучасних українських письменників активно перекладають німецькою, а імена Жадана чи Андруховича в німецькомовному світі на слуху. Що ж до Чернівців, то це слово (Czernowitz) асоціюється з трагічним міфом, головні герої якого — довоєнні поети, музиканти, науковці. Не знаю, чи є місце в цьому міфі сучасним письменникам. Важко витримувати порівняння з міфічними героями, але не виходити ж нам на берлінську сцену з білими прапорами?”

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути