chrome firefox opera safari iexplorer

Українці припинили купувати автомобілі

02 жовтня 2013 о 09:35

Через введення утилізаційного збору продажі автомобілів у вересні порівняно з серпнем впали в 2 рази.

Як повідомляють Коментарі з посиланням на AUTO -Consulting, автоімпортери почали обережно розмитнювати автомобілі та сплачувати утилізаційний збір. Однак, за інформацією видання, обсяг таких операцій поки незначний і зачіпає в основному невеликий сегмент автомобілів.

Більшість розмитнених після 1 вересня автомобілів, коли набув чинності закон про утилізаційний збір, мають об´єм двигуна до 1 л, тому що зараз утилізаційний збір на такі авто становить 4 730 грн, а при можливій ​​корекції закону можуть залишити єдину ставку 5 500 грн для всіх категорій автомобілів. У цьому випадку, імпортерам доведеться платити більше за авто з об´ємом двигуна до 1 л, ніж при існуючому законодавстві.

Крім того, автомобілі з об´ємом двигуна до 1 л не підпадають під дію спецмита, які зачіпають сегменти з об´ємом двигуна 1-1,5 л і від 1,5 до 2,2 л.

Фактично весь вересень авторинок працював на складських запасах авто, імпортованих до 1 вересня.

За даними видання, кількість угод істотно скоротилося і знизилося до 13 тис. штук (скоротилося більш ніж на 50% у порівнянні з серпнем). Таке падіння автопродажів стало наслідком введення утилізаційного збору, складнощів з реєстрацією автомобілів у МРЕВ і ажіотажем навколо авторинку напередодні 1 вересня.

Як повідомляли «Коментарі», з 1 вересня набув чинності закон про утилізаційний збір на автомобілі. Базова його ставка для легкових автомобілів встановлена ​​на рівні 5 500 грн, для вантажівок і автобусів — 11 000 грн.

Державтоінспекція пояснила, що збір не застосовуватиметься до автомобілів, ввезених до 1 вересня.

Також нагадаємо, що, за даними Міндоходів і зборів, за серпень 2013 року, Україна імпортувала майже 47 тисяч автомобілів, що вдвічі більше, ніж за серпень минулого року.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути