chrome firefox opera safari iexplorer

Українці припинили купувати автомобілі

02 жовтня 2013 о 09:35

Через введення утилізаційного збору продажі автомобілів у вересні порівняно з серпнем впали в 2 рази.

Як повідомляють Коментарі з посиланням на AUTO -Consulting, автоімпортери почали обережно розмитнювати автомобілі та сплачувати утилізаційний збір. Однак, за інформацією видання, обсяг таких операцій поки незначний і зачіпає в основному невеликий сегмент автомобілів.

Більшість розмитнених після 1 вересня автомобілів, коли набув чинності закон про утилізаційний збір, мають об´єм двигуна до 1 л, тому що зараз утилізаційний збір на такі авто становить 4 730 грн, а при можливій ​​корекції закону можуть залишити єдину ставку 5 500 грн для всіх категорій автомобілів. У цьому випадку, імпортерам доведеться платити більше за авто з об´ємом двигуна до 1 л, ніж при існуючому законодавстві.

Крім того, автомобілі з об´ємом двигуна до 1 л не підпадають під дію спецмита, які зачіпають сегменти з об´ємом двигуна 1-1,5 л і від 1,5 до 2,2 л.

Фактично весь вересень авторинок працював на складських запасах авто, імпортованих до 1 вересня.

За даними видання, кількість угод істотно скоротилося і знизилося до 13 тис. штук (скоротилося більш ніж на 50% у порівнянні з серпнем). Таке падіння автопродажів стало наслідком введення утилізаційного збору, складнощів з реєстрацією автомобілів у МРЕВ і ажіотажем навколо авторинку напередодні 1 вересня.

Як повідомляли «Коментарі», з 1 вересня набув чинності закон про утилізаційний збір на автомобілі. Базова його ставка для легкових автомобілів встановлена ​​на рівні 5 500 грн, для вантажівок і автобусів — 11 000 грн.

Державтоінспекція пояснила, що збір не застосовуватиметься до автомобілів, ввезених до 1 вересня.

Також нагадаємо, що, за даними Міндоходів і зборів, за серпень 2013 року, Україна імпортувала майже 47 тисяч автомобілів, що вдвічі більше, ніж за серпень минулого року.

Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути