chrome firefox opera safari iexplorer

У садибі Мурашка з’явиться Музей українського модерну

17 лютого 2011 о 20:14

У столиці України з`явиться Музей українського модерна. Його планують створити на базі «садиби Мурашка» (вул. Мала Житомирська, 12-14) у рамках проекту відновлення історичного екстер’єру цього кварталу забудовником – ТОВ «Вестіга».

Як повідомили у прес-службі компанії «Вестіга», в експозиції нового культурного об`єкта буде відображено не тільки творчість знаменитого художника й видатного киянина Олександра Мурашка, а й досягнення інших представників українського мистецтва й архітектури першої чверті ХХ століття.

На сьогодні, за даними прес-служби, завершується розробка концепції забудови об`єкта і вже ведуться переговори з провідними українськими архітекторами, котрі мають досвід реалізації таких проектів.

«Ми вступили в переговори з архітектурним бюро Олександра Костовецького та Юрія Лосицького, — відзначив прес-секретар компанії Олександр Караваєв. — Обидва архітектори мають великий досвід реставрації старих будинків зі збереженням стилістики й логіки забудови цілих кварталів у центрі Києва. Ю.Лосицький – заслужений архітектор України, член-кореспондент Академії архітектури України, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, член міжнародної пам’ятнико-охоронної організації ІКОМОС, відомий як автор проектів реконструкції будинків по вул. Володимирській, 4, Володимирській, 47-49, будинку №28 на Андріївському узвозі. О.Костовецький відновлював Бесарабський квартал, повертав історичну зовнішність будівлям по вул. Десятинній, 4 і Володимирській, 18-20».

Водночас він підкреслив, що забудовник повністю усвідомлює те, що споруди кварталу по вул. Малій Житомирській, 12-14 перебувають у аварійному стані, і зараз ідеться фактично про їх порятунок. Він також повідомив, що «планується в стислі терміни завершити проектно-дослідницькі роботи, потім провести ряд консультацій з представниками громадськості та творчої інтелігенції Києва».

«Що ж до Музею українського модерну, — сказав він, — то ми вже ведемо переговори з низкою відомих меценатів, які візьмуть під свою опіку цей культурний об`єкт. Таким чином, ми плануємо увічнити не тільки пам`ять Олександра Мурашка, який одним із перших увів українське мистецтво в контекст світового художнього процесу, а й інші незаслужено забуті імена київських діячів образотворчого мистецтва й архітектури».

Керівництво ТОВ «Вестіга», за інформацією прес-служби, завірило громадськість, що всі роботи з реставрації кварталу по вул. Малій Житомирській будуть виконані з урахуванням вимог чинного законодавства з охорони культурної спадщини. А також з урахуванням найкращої міжнародної практики забудови історичного центру європейських столиць.

Довідка

Олександр Мурашко – видатний київський живописець початку ХХ століття, учень Іллі Рєпіна. У 1917 році був одним з ініціаторів створення в Україні Академії мистецтв. Загинув у Києві 14 червня 1919 року за нез’ясованих обставин.

«Садибу Мурашка» по вул. Малій Житомирській у Києві збудовано 1858 року, після чого вона неодноразово перебудовувалася. Останніми роками будівля перебувала в запустінні, а також руйнувалася від пожеж.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути