chrome firefox opera safari iexplorer

За рівнем розвитку інформаційних технологій Україна – на рівні Молдови і Туреччини

08 жовтня 2013 о 14:43

Міжнародний Союз Електрозв'язку (МСЕ) ООН 7 жовтня оприлюднив новий звіт «Вимір інформаційного суспільства», де подає основні глобальні тенденції щодо розвитку інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) та індекс розвитку ІКТ.

Індекс охоплює 157 країн, Україна займає 68 місце. Цей показник покращився порівняно із попереднім роком на одну позицію, тоді Україна була на 69 місці.

За даними індексу, Туреччина перебуває на сходинку нижче від України, проте загальні показники обох країн є однаковими. Росія у рейтингу на 40 місці, але її показник погіршився порівняно із попереднім роком, тоді Росія була на 38 місці.

Білорусь посідає 41 сходинку і її розвиток ІКТ ООН оцінив як один із найбільш динамічних, адже порівняно із минулим роком результат Білорусі підвищився на 5 позицій. Молдова — на 65 місці, Грузія – на 71; Вірменія – на 74.

Серед країн ЄС — Швеція на 2 місці, Ісландія на 3-му, Польща на 37 місці. США перебувають на 17 місці індексу ІКТ. Лідирує у цьому рейтингу вже третій рік поспіль Корея.

За даними звіту більш ніж 250 мільйонів осіб на Землі цього року підключилися до Інтернету, а вже до кінця 2013 року 40% населення світу буде онлайн. Мобільним зв'язком зараз можна користуватися майже у будь-якому куточку Землі, а мобільний Інтернет став більш доступним ніж широкосмуговий.

Крім того, згідно з досілдженням, 30% молодого населення (15-24 роки) Землі є digital natives, або носіями культури інформаційного суспільства. Це ті люди, які народилися в добу інформаційного суспільства та виростали разом із інформаційними та комунікаційними технологіями. Найбільше digital natives у Кореї – 99,6%, Ісландії – 95, 9% та США – 95,6%. В Україні digital natives є 21,4% молодого населення.

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути