chrome firefox opera safari iexplorer

За рівнем розвитку інформаційних технологій Україна – на рівні Молдови і Туреччини

08 жовтня 2013 о 14:43

Міжнародний Союз Електрозв'язку (МСЕ) ООН 7 жовтня оприлюднив новий звіт «Вимір інформаційного суспільства», де подає основні глобальні тенденції щодо розвитку інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) та індекс розвитку ІКТ.

Індекс охоплює 157 країн, Україна займає 68 місце. Цей показник покращився порівняно із попереднім роком на одну позицію, тоді Україна була на 69 місці.

За даними індексу, Туреччина перебуває на сходинку нижче від України, проте загальні показники обох країн є однаковими. Росія у рейтингу на 40 місці, але її показник погіршився порівняно із попереднім роком, тоді Росія була на 38 місці.

Білорусь посідає 41 сходинку і її розвиток ІКТ ООН оцінив як один із найбільш динамічних, адже порівняно із минулим роком результат Білорусі підвищився на 5 позицій. Молдова — на 65 місці, Грузія – на 71; Вірменія – на 74.

Серед країн ЄС — Швеція на 2 місці, Ісландія на 3-му, Польща на 37 місці. США перебувають на 17 місці індексу ІКТ. Лідирує у цьому рейтингу вже третій рік поспіль Корея.

За даними звіту більш ніж 250 мільйонів осіб на Землі цього року підключилися до Інтернету, а вже до кінця 2013 року 40% населення світу буде онлайн. Мобільним зв'язком зараз можна користуватися майже у будь-якому куточку Землі, а мобільний Інтернет став більш доступним ніж широкосмуговий.

Крім того, згідно з досілдженням, 30% молодого населення (15-24 роки) Землі є digital natives, або носіями культури інформаційного суспільства. Це ті люди, які народилися в добу інформаційного суспільства та виростали разом із інформаційними та комунікаційними технологіями. Найбільше digital natives у Кореї – 99,6%, Ісландії – 95, 9% та США – 95,6%. В Україні digital natives є 21,4% молодого населення.

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути