chrome firefox opera safari iexplorer

У метро хочуть транслювати звуки природи і спокійну музику

15 жовтня 2013 о 09:45

Київський метрополітен хочуть зробити не тільки найбільш зручним і безпечним видом транспорту, але і позитивним. У підземці розглядають можливість транслювати релаксуючу музику і навіть звуки природи, пишуть «Вести».

Надихаються досвідом Баку, де після прибуття на станцію грає певна мелодія, і Москви, в підземці якої на Новий рік лунали «зимові звуки» — скрип снігу, виття хуртовини і вітру.

«Наші фахівці вже протестували звуки природи (спів птахів, шум лісу, дзюрчання струмка) на ескалаторних переходах. Однак експеримент був не дуже вдалим. Шуми самого метро перебивали і спотворювали звуки. Не скрізь була потрібна акустика або аудіотехніка . Якщо дзюрчання струмка більш-менш було чутно, то спів птаха перетворювався на какофонію», — розповіла прес-секретар київського метро Наталія Шумак. Зараз на підприємстві хочуть повторити експеримент на платформах.

У метрополітені запевняють, що відкриті до всіх креативних пропозицій від киян (тел. «гарячої лінії» 537-55-05).

«До музики є певні вимоги: вона повинна бути інструментальної, без слів, спокійною. Не можна перевантажувати слух пасажирів, адже в метро і так повно своїх звуків», — говорить Шумак.

До речі, ще наприкінці минулого року на ескалаторах грала музика. Однак після листа «Української ліги авторських і суміжних прав» з вимогою дотримуватися авторського права довелося її прибрати. Зараз з динаміків звучить тільки службова інформація та рекомендації для пасажирів.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути