chrome firefox opera safari iexplorer

Ічнянський краєзнавчий музей

  • Чернігівська область, м. Ічня
  • 2-15-44
  • 8.00-17.00, перерва - 13:00-14:00. Вихідний – понеділок
  • 2 грн., екскурсія – 20 грн. День відкритих дверей: 18 травня
Варто побачити: колекцію ічнянських кахлів, колекцію паперових грошей (бонів).
Про музей:

Ічнянський районний краєзнавчий музей заснований в 1961 році на громадських засадах Миколою Павловичем Бутком та Володимиром Івановичем Балабаєм.

Зараз у музеї нараховується більше 5000 експонатів основного фонду і 4000 одиниць науково-допоміжного. Експозиція музею розміщується в семи залах, експонати якої розповідають про історію краю, видатних людей праці, науки, культури.  

За 50 років в музеї зібрана не одна унікальна колекція: ічнянських кахлів, паперових грошей (бонів), одягу, старовинних побутових речей, ікон, книг-стародруків, українських сорочок, рушників, виробів ткацтва, художніх полотен Р.Рощака, членів Спілки художників України П.Басанця та В.Швидченка, графічних робіт члена Спілки художників Радянського Союзу С.Бондаря, різьби по дереву члена Спілки художників України, лауреата премії Катерини Білокур А. Штепи, місцевих майстрів різьбярів П.Михайлюка, О.Тарасенка, О.Власенка, гончарних виробів члена Спілки художників Радянського Союзу М.Піщенка, фоторобіт члена Спілки журналістів України, лауреата багатьох фотоконкурсів М.Смілика.

Музей має багатий архівний фонд (документи, фотографії, рукописи) про життєвий і творчий шлях відомих і видатних людей – ветеранів і героїв війни та праці, діячів культури, медицини, вчених різних галузей науки і техніки. 

Музей проводить велику виставкову і науково-дослідницьку роботу. До участі у виставках залучаються не тільки експонати музею, а й приватні колекції. Зокрема: картини члена Спілки художників Росії, лауреата премії І.Куїнджі, льотчика-афганця, уродженця м. Ічні Ю.Борща, різьба по дереву П.Горохова, вироби з дерева М.Рахнія, ікони з дерева О.Власенка, художні твори Т.Волик, вишивка В.Подобрій, Н.Сизоненко та ін...  

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути