chrome firefox opera safari iexplorer

Семенівський історико-краєзнавчий музей

  • 15400 Чернігівська обл., м. Семенівка, вул. Червона площа, 7
Про музей:

Семенівський історико – краєзнавчий музей заснований в 1978 році ініціативною групою, яка складалася з працівників культури та освіти. 

Основними видами діяльності є висвітлення історії краю з давніх часів до сьогодення, а також досягнення земляків у різних галузях.

У музеї зберігається понад 2 тисячі експонатів, серед яких колекція предметів вжитку 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників, особисті речі та документи видатних земляків, колекція фотоматеріалів періоду Великої Вітчизняної війни, зразки виробів промислових підприємств району.

У музеї регулярно проходять виставки декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва, персональні виставки робіт місцевих художників, тематичні виставки, присвячені знаменним та пам’ятним датам. Також проводяться тематичні вечори та зустрічі зі знаменитими земляками.

Перший зал музею присвячений історії створення міста, розвитку ремесел та промислів. Представлені предмети 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників: гончарів, швеців, ковалів, гутників, ткачів та бондарів.

Другий зал присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Матеріали про Героїв Радянського Союзу (Сенько В.В., Артозеєв Г.С., Голуб С.Т., Мізерний Н.Д., Бурмаков І.Д., Яшин М.І., Кекух В.І.), партизанський рух на Семенівщині , окупаційний період та звільнення краю.

У залі « Сучасність» представлені матеріали про розвиток промисловості району, культури, освіти та медицини, оформлений розділ експозиції " Земляки – гордість краю " (всесвітньо відомі художники Пархоменко І. К. та Козік М. Я., Герой України Качура О.С. та ін.), також розділи присвячені Чорнобильській трагедії та воїнам – інтернаціоналістам.

У виставковому залі оформляються тимчасові та постійно діючі виставки.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...