chrome firefox opera safari iexplorer

Свірзький замок віддають у концесію. Охочих поки що немає

25 жовтня 2013 о 11:07

Львівська ОДА готує документи для оголошення конкурсу щодо передачі у концесію замку в с. Свірж Перемишлянського району Львівщини. Конкурс планують оголосити наприкінці цього або на початку наступного року.

Про це повідомив начальник відділу культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА Андрій Левик.

За його словами, до 1939 року Свірзький замок мав конкретних власників, потім там було правління колгоспу, колгоспні склади, розміщувалася школа механізаторів. Згодом палац передали в користування Спілці архітекторів України терміном на 49 років для облаштування там будинку творчості, однак проект як такий не відбувся.

Левик також зазначив, що задум щодо передачі замку у концесію виник кілька років тому.

«Спочатку Спілка архітекторів України погодила передачу замку в концесію з урахуванням певних умов, однак згодом відкликала це погодження. Питання зупинилося», – зазначив А. Левик.

За його словами, нинішній голова ЛОДА Віктор Шемчук підтримав ініціативу влади Перемишлянського району щодо передачі замку в концесію, триває підготовка документів для оголошення конкурсу, який планують провести наприкінці цього або на початку наступного року.

«На жаль, черги на те, щоб стати концесіонером, поки що немає. Наразі потенційних кандидатів нема. Ще ніхто не зголошувався», – констатував А. Левик.

Він зазначив, що основні вимоги до концесіонера – забезпечити збереження об’єкта, його автентичних елементів. Окрім того, йдеться про комплексний підхід, адже це не лише замок, а й 25 га землі, ставок.

Зі слів посадовця ЛОДА випливає, що очікують концесіонера з чималими статками. Адже для реставрації замку, який перебуває у плачевному стані, за оцінками А. Левика, потрібно 30-35 млн грн.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути