chrome firefox opera safari iexplorer

В українских школярів знімуть відбитки пальців

06 листопада 2013 о 09:42

Українським батькам пропонують заводити на дітей ідентифікаційні карти. Пілотний проект уже запущений в Івано-Франківську, а в 2014-му пошириться по всій країні.

«Карту ми будемо роздавати на батьківських зборах у школах», — сказав начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко .

За його словами батьки разом з дітьми будуть заповнювати їх і зберігати вдома:

«Якщо раптом щось трапиться — тоді батько прийде в міліцію з картою».

Карта являє собою чотиристорінкову книжечку, де крім анкетних даних, вкажуть його звички і захоплення (наприклад, підліток любить групу, і якщо він піде з дому, то логічно буде шукати його в сусідньому місті на концерті ), дані про здоров'я (алергія або інші хвороби) . Є стрічка для відбитків пальця і ​​місце, куди кріпиться волосок — це якщо, не дай бог, знадобиться впізнання», — говорить Лазаренко .

Батьки добровільно заповнюють карту, а оновлюватися вона буде раз на рік. Слідчий з РВВС у Запоріжжі Олег Вакулов вважає новинку корисною: «Ми шукали кілька місяців тому хлопчика, який пішов з дому . Була б карта, ми б відразу поїхали до його кращого друга у Дніпропетровськ, а так його мама розгубилася. У результаті ми втратили півтора тижні».

ТАЄМНА БАЗА СТУДЕНТІВ. Також в Україні по-новому будуть контролювати і студентів. Так 1 липня 50-відсоткові знижки по студентському на ж/д квитки зможуть отримувати тільки ті студенти, чиї персональні дані внесені в Єдину державну електронну базу з питань освіти.

Джерело: Uman.info
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути