chrome firefox opera safari iexplorer

ЮНЕСКО планує долучитися до відзначення ювілею Шевченка

11 листопада 2013 о 10:31

Комісія ЮНЕСКО рекомендувала включити до Календаря пам'ятних дат, до відзначення яких організація приєднається протягом 2014—2015 років, 4 ювілейні дати, запропоновані Україною.

Про це повідомив департамент інформаційної політики МЗС України з посилання на результати 37-ї сесіі Генеральної конференції ЮНЕСКО, участь у якій узяв перший заступник міністра, голова Нацкомісії у справах ЮНЕСКО Руслан Демченко.

«Особливо важливого значення мала ухвалена цього ж дня рекомендація держав-членів ЮНЕСКО під час засідань профільної комісії з загальних питань, підтримки програм, зовнішніх зв'язків та адміністративно-фінансових питань включити до Календаря пам'ятних дат, до яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2014—2015 років, чотири запропоновані Україною ювілейні дати», — йдеться у повідомленні.

Це, зокрема, 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 150-річчя від дня народження Павла Грабовського, 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського та 200-річчя від дня народження Миколи Вербицького.

Як додали в МЗС, остаточне ухвалення зазначеної рекомендації очікується під час останнього пленарного засідання Генконференції, яке відбудеться 20 листопада.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути