chrome firefox opera safari iexplorer

Лауреатка Пулітцерівської премії напише книгу про Голодомор

13 листопада 2013 о 14:33

Американська письменниця і журналістка Енн Епплбом пише книгу про Голодомор в Україні 1932–1933 років. Про це Епплбаум оголосила на міжнародній конференції в Нью-Йорку, повідомили у прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

«Голодомор став взірцем масового вбивства для інших тоталітарних режимів. У роки Другої світової війни такими ж методами, як у 1932–1933 роках (ізоляція, повне позбавлення їжі), нацисти знищили мільйони радянських військовополонених. І навіть Голокост на початку нагадував цю методологію – євреїв ізолювали в гетто і залишали вмирати. Потім нацисти визнали цей метод недостатньо ефективним і швидким, тому почали використовувати газові камери», – сказала лауреат Пулітцерівської премії на науковій конференції «Вимірюючи наслідки Голодомору. 80 років по тому» в Нью-Йорку тиждень тому.

Епплбом є автором книг «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: руйнування Східної Європи. 1944–1956 роки».

Нагадаємо, у цьому році вшановуватимуться 80-і роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні.
 
 
 
 

Джерело: День
Розділи: Новини культури

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути