chrome firefox opera safari iexplorer

В Австралії схвалили заяву про Голодомор в Україні

30 листопада 2017 о 11:02

Сенат Австралії схвалив заяву про Голодомор 1932—1933 років в Україні в середу.

Про це повідомила сенатор Катрина Білик у соціальній мережі Facebook.

«Сьогодні моя пропозиція щодо ознаменування початку 85-ї річниці відзначення Голодомору в Україні в 1932-33 роках схвалена Сенатом», — заявила Білик.

Також вона розмістила фотокопію положень схваленої заяви «Річниця насильницького голоду в Україні». У тексті сказано, що «насильницький голод в Україні спричинений свідомими діями комуністичного уряду Сталіна Союзу Радянських Соціалістичних Республік».

Також зазначається, що за оцінками до семи мільйонів українців померли від голоду внаслідок політики Сталіна у 1932 та 1933 роках. Сенат у заяві «засуджує ці дії, спрямовані на знищення національних, культурних, релігійних та демократичних устремлінь українського народу».

Крім того, сенатори вшанували пам'ять про тих людей, які загинули під час Голодомору. Разом з тим Сенат визнав важливість збереження пам'яті та винесення уроків з таких «чорних розділів у людській історії», щоб такі злочини проти людяності не могли повторитися.

Нагадаємо, група народних депутатів України зареєструвала проект закону, яким пропонує запровадити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору як геноциду.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути